Dětství

Jsem rodilý Vyškovák, ačkoli jsem vyrůstal spíš na vesnici než ve městě - konkrétně v místní části Křečkovice. Měli jsme malé hospodářství a ještě do začátku 80. let před naším domem oral sedlák pole koňmi. Kousek od domu pramenil potok Jordánek, takže i ulice (kde tehdy byly celkem 4 domy) se jmenovala U Jordánku.

Rozhodně jsem nepatřil mezi děti s nejlepším chováním a nadprůměrnými výsledky. Mé dětství se odehrávalo spíše mezi kluky, většinou na polích a u potoka.

Na studiích

Jako dítě dělnických rodičů jsem dostal na výběr několik málo škol a nakonec se rozhodl pro SOU Kuřim, obor Mechanik seřizovač. Díky tomu jsem se naučil soustružit, brousit, frézovat, či programovat CNC stroje. Chtěl jsem jít studovat VŠ, přišla však nabídka nově vzniklé VOŠ v Pardubicích se zaměřením na lékařské přístroje.

Ve 34 letech jsem začal se studiem ekonomie a managementu, a zakončil studium titulem bakaláře. Od roku 2013 jsem pokračoval dálkovým studiem magisterského programu na UTB Zlín, kde jsem získal titul inženýr.

Manželka

Se svojí manželkou Janou jsem se poznal, když mi bylo 17 let. Prožili jsme spolu a našimi společnými přáteli krásné čtyři roky. V roce 1996 jsme se v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vyškově vzali a začali společnou cestu v pronajatém malém bytě.

Nyní máme malý rodinný dům v místě, kde mí prarodiče dříve provozovali zahradnictví.

Děti

Společně s mojí ženou Janou vychováváme 5 dětí. Nejstarší Tadeáš studuje na Masarykově univerzitě v Brně, obor historie a politologie. O rok mladší Kristián studuje na VŠE v Praze,  Radovan je studentem konzervatoře v Brně. Michael navštěvuje základní školu. Nejmladší dcera Alexandra je ve školce. Pokud se kteréhokoli z našich dětí zeptáte na koníčky, odpoví hudba a sport.

Já a politika

Nikdy jsem neplánoval angažovat se v politice, ač rodinná lidovecká tradice by tomu mohla nasvědčovat. V komunálních volbách ve Vyškově jsem zprvu spíše vyplňoval mezery v kandidátce.

Ve 30 letech jsem byl ovšem postaven před volbu – vzdát se velmi dobře ohodnocené profese a nastoupit na pozici místostarosty? Rozhodl jsem se, na radnici ve Vyškově jsem pracoval 8 let a po úspěšných krajských volbách v roce 2012 jsem se stal náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje. Nyní pracuji jako ředitel Charity Vyškov a jsem členem městského i krajského zastupitelstva.

Koníčky a odpočinek

V početnějších rodinách se musíte umět rozdělit o práci. Většinou na koníčky už mnoho času nezbývá, krátkých chvil proto využívám k odpočinku v přírodě a četbě knih. Psychický odpočinek mi dodává i vaření, což je můj oblíbený domácí koníček. Pokud to někdy vyjde, rád si zarybařím.

A to ještě není Celý!

Zjistěte víc o tom, co prosazuji